Možnosť prezentácie vlastným telom - teda nosením reklamného trička – je pre freelancera alebo malé firemné kolektívy jednou z možností, ako ľuďom predstaviť seba, svoju firmu alebo svoju prácu. Ideálnym priestorom na takéto prezentovanie sú športové podujatia, napríklad cestné behy, firemné futbalové, squashové alebo bedmintonové zápasy.
Prečo tričko cez Shirtinator.sk?
Ciest, ako si vyrobiť vlastné tričko je niekoľko. Ja sa zameriam na web Shirtinator.sk, ktorý sa špecializuje na produkciu kustomizovaných odevov.
K výhodám Shirtinatora patrí expedícia tovaru do 5 pracovných dní od zaplatenia.
V ich ponuke potlačiteľných vecí sa nachádzajú aj kvalitné značkové produkty od B&C, American Apparel alebo Continental Clothing. Okrem klasických tričiek ponúkajú tričká s EKO certifikátom pre milovníkov prírody, aj funkčné športové tričká alebo dresy. Práve tie môžu byť ideálnym nosičom reklamného odkazu na športových podujatiach.
K najväčším plusom tejto firmy patrí prepracovaný systém, pomocou ktorého si tričká vytvárate – tričko creator. Je to flashová aplikácia, takže na jej spustenie musíte mať v prehliadači nainštalovaný a neblokovaný flash.
(Textový opis funkcionality tričko creatora sa mi zdá príliš komplikovaný, preto som pre vás urobila zopár krátkych videí, ktoré sú súčasťou tohto článku.)
Ako si vybrať športové tričko?
- Vyhýbajte sa bavlneným textíliám, nemajú schopnosť viazať vodu.
- Ovčia vlna viaže vodu a zároveň hreje, je vhodná pri športe v chladnom počasí.
- Syntetické vlákna majú rôzne vlastnosti, sú odolné a cenovo výhodné. Vo veľkej miere sa využívajú aj pri výrobe športového oblečenia.
Športové tričká v ponuke Shirtinator.sk
Športové tričká ponúkané v Shirtinator creatore sú vyrobené zo 100% polyesteru. Toto vlákno má najväčší podiel vo výrobe športového oblečenia. Je nenasiakavé, má vysokú odolnosť a je antistatické. Športové Team tričká, ktoré sú súčasťou dresov, sú zložené z 50% polyesteru a 50% Topcool polyesteru. Topcool polyester sa vyznačuje ľahkosťou, je rýchloschnúci a chladivý pri fyzickej záťaži v teplom prostredí.
Športové mikro tričko ponúkané Shirtinatorom má patentovanú Intera štruktúru, ktorá:
- chladí, ak je vonku teplo
- hreje, ak je vonku zima
- má antibakteriálne vlastnosti, teda bráni zápachu
- sa jednoducho čistí.
http://youtu.be/5iWdJ9n_bO8
Čo si dať na tričko?
Na firemnom športovom tričku by ste mali mali mať:
- webstránku alebo iný kontakt (môžte ich umiestniť do QR kódu)
- logo
- niečo vtipné alebo zaujímavé
Zoberme si napríklad tričká pre cestné behy. Cestné behy a behy vôbec sú väčšinou masovou udalosťou, na ktorej sa stretne pohromade aj niekoľko tisíc ľudí. Takže sa nájde vždy niekto, kto beží za vami.
Ak vaša firma poskytuje internetové pripojenie, môžte zamestnancom obliecť tričká, ktoré budú mať na chrbte text “Šlapeme ako náš internet.” V prípade, že nepatríte k rýchlym bežcom, skúste text: “Keby som bežal rýchlo, ako náš internet, bol by som v cieli za (čas podľa dĺžky trate).” Tričká advokátnej kancelárie by na chrbte mohli mať text: “Utekáte pred zákonom?” + logo a vaše kontakty. Alebo menej kontroverzné: “Bežíme za spravodlivosťou!” Možností je veľa.
Text na tričku ale nemusí súvisieť iba s predmetom vášho podnikania. Postačia aj vtipné hlášky, ktoré zaujmú a prinútia pozrieť sa. Napríklad: “Ak čítaš tento text, mal by si bežať rýchlejšie. :)”
Behom môžte vyjadriť aj podporu charitatívnej akcii. Text na tričku by v tom prípade vyzeral napríklad takto: “Bežím pre (názov udalosti alebo meno človeka).”
http://youtu.be/tOKtcJhoFt0
Hit firemných tričiek – QR kód
O QR kóde som už raz písala v súvislosti s vizitkami. V podstate ide o rýchlo načítateľný kód, ktorý zosnímate pomocou aplikácie v mobilnom telefóne. Získané údaje potom jednoduchým spôsobom (obyčajne jedným ťukom) prenesiete do telefónu. Takýto kód je možné umiestniť na čokoľvek. Aj na tričko.
Shirtinator.sk ponúka jednoduchý spôsob vytvorenia QR kódu priamo pri navrhovaní trička. V nasledujúcom videu vám v rýchlosti popíšem, ako sa to dá urobiť.
http://youtu.be/exTRGoGn3Uw
Starostlivosť o tričká a kvalita tlače
Pri správnom praní vám môžu tričká zo Shirtinatora vydržať poriadne dlho. Moje najstaršie tričko má už vyše troch rokov a flexová potlač na ňom stále drží a vyzerá ako nová.
Pokiaľ periete funkčné športové prádlo, dávajte pozor, aby ste prali na 30 °C a nepoužívali aviváž. Môžete tak poškodiť technické vlastnosti látky (priedušnosť, odvádzanie potu, pohlcovanie zápachu). Väčšina práčok má špeciálny program “Syntetika”, je dobré ho používať. Sledujte tiež symboly uvedené na tričku. Tie presne určujú, akým spôsobom je možné s textíliou zaobchádzať.
V nasledujúcej galérii sú zobrazené fotografie rôznych tričiek, ktoré som si vyrobila v priebehu času cez Shirtinator. Na ich základe si môžte urobiť obraz o kvalite potlače.
Tento článok bol napísaný za odmenu v akcii Tričko pre blogera. Vyskúšajte si to na vlastnej koži. Potlač tričiek – Shirtinator.sk. :)